Otázky a odpovědi o albinismu

Některé otázky mohou být velmi zajímavé a opravdu Vás zarazí.

Ráda bych v této sekci uvěřejňovala některé otázky, které jsou mi kladeny a získávala na ně odpovědi i u dalších osob s albinismem.

Kdyby Vás nějaké otázky zajímala, neváhejte mi ji napsat sem nebo do diskuze.

 

1. Kdybys teď měl/a možnost svůj albinismus "zrušit", udělal/a bys to?

Moc dlouho o této otázce přemýšlím a myslím si, že jsem člověk, který se s albinismem relativně dobře vyrovnává. Ale nikdy nepovím a tom jsem přesvědčena, že jsem se s tím vyrovnavala úplně. Stále přicházejí dny, kdy se bojím negativní reakce společnosti, zejména toho, že se mi budou posmívat. Já bych svůj albinismmus zrušila hned, moc bych si chtěla vyzkoušet život s normální pletí a zdravým zrakem. Na druhou stranu vím, že právě albinisemm ze mě udělal člověka, který umí bojovat a tím pádem pomáhat dalším lidem s podobným problémem.

Tereza

Kdybych mohl svůj albinismus zrušit, tak bych to udělal okamžitě, protože jsem měl celý život nejen somatické potíže, ale hlavně jsem trpěl psychicky. Běžné písmo přečtu pouze s 25 dioptriemi, nemohu být na přímém slunci (měl jsem již díky albinismu rakovinový nádor kůže),

jako dítě jsem musel opostit domov a navštěvovat speciální školu, byl jsem dětmi vyřazován z jejich kolektivu, šikanován a jako dospělý odmítán ženami.
 
Sváťa